منو

اغلب قوانین مد و استایل آقایان درواقع قانون نیستند؛ بلکه جدیدترین ترندها و تمایلات در زمینه ی مدولباس هستند که برخی از آنها تنها به مدت چندهفته و برخی دیگر چندین ماه، در این عرصه حضوردارند. تنها یک یا دو مورد هستند که از قرن ها پیش تا به امروز دوام آورده اند.

در چنین دنیای پویایی، به تعداد انگشت شماری قانون ثابت برای استایل وجود دارد که به سلیقه یا مد مربوط نیستند و انجام آنها الزامی است. حال در این مقاله می خواهیم با معرفی ۸ مورد از مهم ترین قوانین ثابت مد و استایل آقایان، شما را از اشتباهات رایج در این حوزه آگاه سازیم.


آقایان خوش استایل، هرگز دکمه ی پایین کت بلیزر را نبندید!

همیشه وقتی که پای دکمه به میان می آید، مردان درچشم پوشی از آن کوتاهی نمی کنند. اما کت های نیمه اسپرت بلیزر به گونه ای طراحی شده اند که با پوشش اندکی از پایین تنه، کمر را باریک تر نشان دهند. پس هرچه دکمه های بیشتری بسته شوند، پارچه به میزان بیشتری کشیده می شود و دستیابی به این هدف در مد و استایل آقایان مشکل تر می شود.

این مشکل هنگام نشستن با دکمه های بسته بیشتر هم می شود. درواقع کت باید کاملاً متناسب و جذب بالاتنه ی شما باشد. اما زمانی که می نشینید، وضعیت شما تغییر می کند و به دکمه هایتان فشار وارد می شود.

طبق گفته ی کریستوفر مودو، کارشناس دوخت، تنها کت سوارکاری است که از این قاعده مستثنی بوده و به گونه ای طراحی شده است که هردو دکمه و یا حداقل دکمه ی پایین باید بسته شود.


پاکیزگی خوب است، اما در آن افراط نکنید!

این باور که لباس ها پس از هربار پوشیدن نیاز به شستشو دارند، غلط است. پس تا زمانی که در مزرعه با حیوانات سروکار ندارید، می توانید اغلب لباس های بیرونتان مثل کت وشلوار را به دفعات بپوشید!

یکی از دلایل مهم آن، دوخت لباس است. مواد شیمیایی استفاده شده در خشکشویی به بافت پارچه ی کت وشلوار آسیب می رسانند و دوخت را نیز ضعیف می کنند. پس حتی الامکان تنها دوبار در سال آنها را بشویید. به عنوان یک توصیه از جفری دالتیس، مدیراجرایی کمپانی Savile Row، تنها کافیست لکه ها را پس از هربار استفاده از لباس پاک کنید و حداقل یک روز آنها را درمقابل هوای آزاد قرار دهید.

البته طبق گفته ی کریس بلوکسهام، متخصص کتان کمپانی Nudie Jeans کتان باید ازاین میزان هم کمتر شسته شود. جین های معمولی باید هرچند ماه یک بار شسته شوند، اما کتان خشک به طورایده آل هرگز نباید شسته شود. زیرا رنگ نیلی آن که مشخصه ی کتان است، با شسته شدن به مرور زمان محو می شود و هویت خود را از دست می دهد. پیشنهاد ما به شما، حداقل یک بار شستشو درهر شش ماه است که اگر این زمان بیشتر هم شود، جین شما بهتر به نظر می رسد و مشخصه ی خود را حفظ میکند. همچنین هرگز از آب داغ استفاده نکنید.

نهایتاً نوع و تعداد شستشو بستگی به عواملی چون جنس پارچه دارد که برای هر لباس باید به طور اختصاصی انجام شود.


داخل کردن پیراهن در شلوار، همیشه شما را خوش استایل نمی کند!

احتمالا مادر شما بارها در کودکی به شما توصیه کرده که پیراهن خود را داخل شلوار کنید ! از طرفی از دید برخی، داخل کردن پیراهن در شلوار استایلی ناخوشایند است. اما این موضوع نسبی است و کاملاً به استایل و نوع پیراهن بستگی دارد.

در مد و استایل آقایان پیراهن های رسمی بلند (چه در جلو و چه در پشت)، به علت ساختار رسمیشان بهتر است داخل شلوار شوند. همچنین به علت بلند بودن قسمت پشتی، هنگام نشستن بین بدن شما و شلوارتان قفل شده و دیگر به سمت بالا حرکت نمی کند و چروک نمی شود.

می توانید این کار را با یک پیراهن کوتاه خصوصاً ازجنس کتان کلفت و یا الیاف پشم امتحان کنید و خواهید دید که چگونه تمام روز مجبور به داخل کردن دوباره ی آن در شلوار خواهیدشد!

اگر از آن دسته افرادی هستید که تمایل به داخل کردن تی شرت در شلوار دارید، مدل های های بلند را در اولویت قرار دهید و ترجیحاً از کمربند هم استفاده کنید تا هم جذابیت استایلتان بیشتر شود و هم از درآمدن لباس از شلوار جلوگیری کرده باشید.


واکس زدن چیزی بیشتراز برق انداختن است!

کفش خوب، سرمایه است. البته اگر از آن به خوبی مراقبت شود!

واکس، غذای چرم است که به روزنه ها نفوذ می کند و انعطاف پذیری چرم را حفظ میکند. هفته ای دوبار برای انجام این کار کافی است.

قبل از شروع به این کار، باید از شر آلودگی ها و غبار خلاص شوید. پس لازم است تا بااستفاده از یک برس کفش تمیز و مقداری آب، آلودگی ها را پاک کنید.

پس از این که کفش هایتان خشک وتمیز شد، مقدار مناسبی از واکس را بروی برس قرار دهید و کفش ها را به طور کامل جلا دهید تا زمانی که لایه ی نازکی از واکس روی کفش قابل مشاهده باشد. برای پاشنه ها نیز می توانید روی یک دستمال پنبه ای مرطوب، مقداری واکس بمالید و از حرکات چرخشی برای تمیز کردن استفاده کنید.

با انجام این مراحل نه تنها کفش هایتان برق خواهند زد، بلکه دوام چرم بیشتر می شود و آلودگی ها راه خود را برای نفوذ به کفش سخت تر می یابند.
اگر کت و شلوار می پوشید، بجای کوله پشتی از کیف دستی استفاده کنید!

امروزه کوله پشتی ها دیگر فقط مخصوص مدرسه و یا زمین بازی نیستند، بلکه در استایل خیابانی هم رایج شده اند.

اما اگر کت وشلوار می پوشید و نیاز به کیف دارید، انداختن آن بر روی شانه هایتان نه تنها استایل شما را نازیبا می سازد، بلکه دوخت لباستان را خراب می کند؛ حتی اگر کیف بسیار لوکسی داشته باشید. زیرا فشار وزن کیف و اصطکاک، به پارچه آسیب می رساند و آن را براق و پوسیده می کند.

با همه ی این ها اگر کیف دستی به کار شما نمی آید، از یک کیف شانه ای یا کوله پشتی باکیفیت استفاده کنید و آن را روی انتهای بازوی خود قرار دهید تا آسیب به پارچه ی لباس به حداقل برسد.

DSC02691
قالب کت وشلوار در مد و استایل آقایان تغییرناپذیر است!

گرچه ایجاد تغییرات در دوخت لباس با گذر زمان، از مدل موهای دیوبد بکهام هم بیشتر است؛ اما در مد و استایل آقایان یک سری قوانین ساده و همیشگی در مورد کت وشلوار وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم.

سرشانه ی کت های بلیزر باید راحت و هم اندازه ی شانه هایتان باشد.
قد آستین های کت باید تا انتهای مچ دست باشد. به گونه ای که بخش کوچکی از سرآستین پیراهنی که زیر کت پوشیده اید، معلوم باشد.
به فیت یا اندازه بودن کت در بخش روی کمر شلوار توجه بیشتری داشته باشید. زیرا در استایل کلی شما تاثیر زیادی دارد.


همیشه چرم های خود را باهم ست کنید!

در این موضوع هیچ اما و اگری وجود ندارد. البته منظور ما از ست کردن توجه به جنس است؛ نه لزوماً رنگ. چه بسا ترکیب چرم مشکی و شتری بسیار هم جذاب است. زیرا براق بودن چرم موجب می شود که استفاده از رنگ های مختلف در آن، توجه به هر بخش را بیشتر کند.

چه از کت وشلوار در عروسی و چه در محل کار استفاده کنید، نمی توانید از نقش استفاده از اکسسوری های مختلف چرمی در شیک شدن استایلتان غافل شوید. منظور ما از اکسسوری بیشتر کمربند، ساعت و کیف است.

اما این قانون مد و استایل آقایان از اکسسوری ها هم فراتر می رود. هر تکه از چرمی که می پوشید، باید در هماهنگی کامل با دیگر چرم ها باشد.

با عضویت در خبرنامه از تخفیفات و جدیدترین های فروشگاه با خبر شوید.
CopyRight © RAMONESET. All Rights Reserved.Created By Marzieh Shafiee